» » Kamil Mikulčík & Nela Pocisková - Leť Tmou
Kamil Mikulčík & Nela Pocisková - Leť Tmou flac album

Kamil Mikulčík & Nela Pocisková - Leť Tmou flac album

MP3 1645 mb. | FLAC 1452 mb. | WMA 1159 mb.

Performer: Kamil Mikulčík
Title: Leť Tmou
Released: 2009
Style: Europop
Category: Pop
Rating: 4.7 ✦
Other format: MP1 TTA MPC ASF MOD APE AAC

0 Leť tmou Kamil Mikulčík & Nela Pocisková. My musíme vyjsť z tieňov, nástrah a slov Srdce daj, nezúfaj, a leť tmou. Tiež to cítim, tiež sa bojím Sen sa chveje strachom mojim Chvíľa straty, chvíľa strachu Keď sa nádej váľa v prachu. My musíme vyjsť z tieňov, nástrah a slov Srdce daj, nezúfaj, a leť tmou My musíme vyjsť z tieňov, nástrah a slov Srdce daj, nezúfaj, a leť tmou. Ale kam? Neviem v tejto chvíli, každý raz sa zmýli Ticho vo mne šepká: nezostávaj sám.

Nela Pociskova & Kamil Mikulcik. ° ♫ Let' Tmou МИНУС оригинал club18921089. Kamil Mikulcik & Nela Pociskova Let' Tmou (Євробачення 2009 - Словаччина). all songs . Other listen.

Kamil Mikulčík (November 18, 1977) is a Slovak singer and actor who was the Slovakia entry to the Eurovision Song Contest 2009 with Nela Pocisková. The song, Leť tmou was chosen after a national final. They were the first singers to represent Slovakia at the contest since the Eurovision Song Contest 1998. However, it failed to reach the final. He is a singer of a vocal group Fragile. In 2009, Mikulčík married Czech Lion-nominee actress Kristína Farkašová, whom he divorced the following year (2010).

Listen to music from Kamil Mikulčík and Nela Pocisková like Leť tmou (Slovakia), Leť tmou & more. Find the latest tracks, albums, and images from Kamil Mikulčík and Nela Pocisková.

ESC 2009 Slovakia - Kamil Mikulčík and Nela Pocisková Leť tmou.

tags Russia Slovakia 2009 Moscow eurovision contest song Let Kamil Mikulčík Nela Pocisková tmou.

Tracklist

1 Leť Tmou

Notes

Slovakia's entry for Eurovision 2009. Not for sale, radio promo only.

Barcode and Other Identifiers

  • Rights Society: SOZA/BIEM
  • Other: ISRC SKC100900101